Aktuálně

17.09.2009 Martin vybojoval 5. místo na mezinárodním hudebním festivalu 

Zpěvák Martin France vybojoval 5. místo na pátém ročníku pěveckého festivalu Vastok bazar, který se uskutečnil od 3.9.2009 do 6.9.2009 v Bachčisaraji na nádvoří Chánova paláce z 15. století na Krymském poloostrově u Černého moře. Soutěže se zúčastnilo 40 zpěváků z 27 států a Martin se probojoval do finálového večera, kterého se zúčastnilo již jen 16 zpěváků.  "Když proběhly první 2 večery, kde jsme zpívali po jedné písničce, vůbec jsem nedoufal, že se do finále probojuji a tak jsem si také po 2. večeru už zabalil své kostýmy na vystoupení s tím, že další den už se mohu věnovat cestování po Krymu a poté přijdu fandit na finálový večer, protože konkurence byla opravdu veliká". V dopoledním setkání všech 40 interpretů, kteří čekali na to, kdo z nich postoupí, zazněla i Česká republika a jméno Martin France. "Byl to pro mě trochu šok a musel jsem se narychlo učit i finálový společný song v ruštině". Finálový večer točila státní celoplošná ruská televize RTR, včetně ostatních okolních států. Sledovanost tohoto finálového večera byla pro naši republiku nepředstavitelných 450 milionů diváků a Francemu se hned po přímém přenosu doneslo, že pro Rusko a Kazachstán bylo nejlepší vystoupení právě České republiky.
V mezinárodní porotě zasedla například jedna z nejúspěšnějších zpěvaček Ruska zpěvačka Aziza, z Polska pani Anna Czenczek, pan Adnan Súer - šéf televizního a rozhlasového vysílání Turecka, z Lotyšska pedagoška Rita Spava, z Moldávie pan Oleg Baraliuc, za Uzbekistán skladatel pan Gajpov Razmatovič a za ČR - Josef Čermák, který byl i za agenturu Nari Models pomocnou rukou pro Martina na Ukrajině.
Celkovým vítězem se stala zpěvačka z Uzbekistánu - Difuza Raximova, první místo pak patřilo Moldávii - zpěvákovi Alexandrovi Šendlerovi, druhé místo obsadil sbor mladých zpěváků z Krymu "Belbek" - a na třetí příčce se umístil zpěvák Srbska - Saša Stefanovič.
Zvláštní cenu poroty si převzala zpěvačka z Turecka - Čejden Gjurdan. Za originální národní píseň si cenu odnesl German z Kakasie.

Na fotogalerii se můžete podívat zde: http://www.martinfrance.cz/fotogalerie.php?id=53

zpět
Martin Production
NOC S HVĚZDAMI
NOC S HVĚZDAMI
Kudy z nudy
skupina ČEZ
PARTNER BENEFIČNÍHO PROJEKTU
KDO MÁ RÁD...
KDO MÁ RÁD ...
Ministerstvo pro místní rozv
TOP VIP.cz