Herectví

2004 - POKREVNÍ BRATŘI

POKREVNÍ BRATŘI -17.11.2004 - Palác Blaník

Účinkují: Sisa Sklovska, Daniela Šinkorová, Josef Laufer, Martin France, Petr Vondráček, Michaela Badinková, Michaela Kuklová, Tereza Kostková, Pavel Soukup, Radek Valenta ad.

Hudba a text: Willy Russell

Český text: Adam Novák

Režie: Antonín Procházka

Hudební nastudování: Petr Vondráček

Kritika z iDNES:

Nenápadný muzikál si vysloužil ovace


18. listopadu 2004 16:15
Nemá celoplošnou reklamu, plejádu známých jmen, megajeviště, načančané kostýmy, přesto nabízí muzikál Pokrevní bratři slušnou podívanou, která by neměla ujít divácké pozornosti. Po premiérovém představení v pražském Blaníku odměnili diváci herce bouřlivým potleskem. A právem.
Muzikál Pokrevní bratři vznikl pod režisérskou taktovkou Antonína Procházky.

Dějová linie příběhu se vyvíjí následovně: matka kupy dětí, paní Johnstonová, se dozví šťastně nešťastnou novinu - je opět v jiném stavu, a navíc čeká dvojčata.

Johnstonová pracuje jako pomocnice u bohaté paničky Lyonsonové. Ta má bohatství, krásný dům, úspěšného manžela, jenže ke štěstí ji chybí jedno - dítě. V hlavě se jí zrodí pekelný nápad, a rozhodne se přemluvit paní Johnstonovou, aby jí jedno dítě přenechala.

Johnstonová se rozhodne zajistit skvělou budoucnost alespoň jednomu z dvojčat. Mickeyho si nechá a Eddie putuje do světa luxusu a blahobytu. Jeden vyrůstá v šedi a krutosti města, druhý v něžnosti a bohatství.

Jednoho dne je však nitky osudu opět spletou dohromady.

Téměř vždy, když dospělý herec ztvárňuje život, filozofii a svět dítěte, přináší to sled humorných situací. Stačí, když slušňák Eddie (Martin France) vkročí na scénu, už se zvedá vlna smíchu. Když se pak roztáčí koloběh "dětských" dialogů mezi bratry, směje se skoro každý.

Právě herecké výkony patří mezi silné stránky celého muzikálu. I když Sise Sklovské (v roli paní Johnstonové) sedí spíše hudební pasáže, její celkový projev se dá - s klidem na duši - označit jako nad míru dobrý. Stejně dobře exceluje v roli vypravěče, gynekologa a mlíkaře Josef Laufer.

"Chuďase Mickeyho" ztvárnil Radek Valenta (v alternaci s Martinem Sobotkou). Role hysterické paní Lyonsové připadla na Terezu Kostkovou. V dalších rolích se představí Michaela Badinková (v alternaci s Michaelou Kuklovou), Marcel Švidrman, Věra Vithová a další.

Příjemnou záležitostí je i vyváženost hudebních pasáží a mluvených dialogů. Misky vah jsou vyváženy, a tak se divák po deseti minutách představení neunaví a po půl hodině neusíná nudou.

Mezi další plusy muzikálu patří i hudební nastudování, o něž se postaral Petr Vondráček. Je sympatické, že na muzikálovém poli vzniklo dílo, které všechny ty načančané komerčně "bouřlivé" muzikály v klidu strčí do kapsy.Jitka Gráfová, iDNES.cz

www.show.idnes.cz/nenapadny-muzikal-si-vyslouzil-ovace-d8e-/divadlo.asp?c=A041118_160507_divadlo_gra

zpět