Biografie

Martin se narodil v Horním Slavkově - okres Sokolov. Zde chodil na základní školu až do páté třídy, poté se s rodiči přestěhoval do České Lípy, kde dochodil základku a poté studoval Střední ekonomickou školu. Už na "ekonomce" hrál v českolipském divadelním souboru Jirásek a závodně tančil rokenrol a latinsko-americké tance v tanečním souboru Dopravák.

Po maturitě Martin odešel do Prahy do nultého ročníku Vysoké školy ekonomické a konkurzem se dostal do taneční skupiny Shock, která spolupracovala s Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou, Jiřím Kornem ad.

Martinovy umělecké začátky patřily více k filmu (Království za kytaru, Vrať se do hrobu, Kamarád do deště 2 aj.), natočil několik TV inscenací např.: Hostina, Brémská svoboda, Politik a herečka, Borůvkový vrch, také účinkoval v TV seriálech Motel Anathéma nebo Nemocnice na pokraji zkázy. Také účinkoval v plno muzikálech: Pippin, Pěna dní, Jesus Christ Superstar, Dracula, Pomáda, Bernsteinova mše, Vlasy, Beatles, Pokrevní bratři. Martin France hostoval 6 let ve Vinohradském divadle ve hře Hostina u Petronia a Hon na královské slunce.Účinkoval v turné Ivety Bartošové a Karla Gotta. Jako exklusivní host vystupoval na turné Královny popu s Felixem Slováčkem, zpíval na Galakoncertu k 60. narozeninám Felixe Slováčka, absolvoval Vánoční turné 2005 s Helenou Vondráčkovou. Od roku 2007 dva roky také moderoval spolu s Miss ČR 2006 Renatou Langmannovou pořad "Natoč si svůj klip" na TV Óčku, v říjnu 2008 si zazpíval na prestižním koncertu „Noc v Opeře“ za doprovodu symfonického orchestru Státní Opery Praha. V roce 2010 úspěšně absolvoval festival „Vastočnyj bazar“ na Krymském poloostrově v Bachčisaraji, kde mezi 40 soutěžícími zpěváky obsadil 4. příčku, v listopadu roku 2012 vystoupil jako host na narozeninovém Galakoncertu zpěvačky Petry Janů v Lucerně a po 10 letech se opět objeví 22. května 2013 jako jeden ze zpívajících hostů na 70. narozeninách Felixe Slováčka v Lucerně.

Natočil 4 CD alba – Sejf je prázdnej, SE-LA-VI, Anděl spásy a V perutích.

Čtvrté album "V perutích" je pro zpěváka Martina France vyzrálým albem, kde už nehledá svůj styl a kde sází na silné melodie pop-rockové, latinsko-americké, popové i muzikálové, na kterém interpret spolupracoval se Slávkem Jandou, Jarkem Šimkem, Markétou Mazourovou, Martinou Kokulusovou, Janem Habrdlou ad.Získal „Zlatou českou dvanáctku“ za píseň Mademoiselle, ma chére - duet s Markétou Hrubešovou.


Mezi producentské aktivity Martina France s jeho agenturou Martin Production patří např. koncerty: v letošním roce již 15. ročník "Noc s hvězdami" na hradě Houska, 3. ročník Dětského dne a benefičního koncertu "Kdo má rád..." na Martinském mlýně v jižních Čechách, 1. ročník benefičního koncertu "Srdce srdci" v Dolních Dunajovicích na jižní Moravě nebo 1. ročník vánočního koncertu "Když Vánoce, tak dětem" v pražské Lucerně.